{{user.tamisim}}

Hakkımda

Biyografi

1964 yılında Eski Yugoslavya’nın Sancak bölgesinde doğdu ve 1969 yılında Türkiye’ye göç etti. 1970-1975 yılları arasında  Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi’nde bulunan Şehit Kamil Balkan İlkokulu, 1975-1978 yılları arasında Bayrampaşa  Kartaltepe Mahallesi’nde bulunan Oğuzhan Ortaokulu, 1978-1982 Kuleli Askeri Lisesi, 1982-1986 Türk Silahlı Kuvvetleri adına İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nı bitirdi. 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli birlik ve kurumlarında görev alarak 2010 yılında Albay rütbesiyle emekli oldu.

Askerlik kariyeri boyunca Bosna-Hersek’teki savaşta NATO (SFOR) karargahında, Almanya’nın Heidelberg şehrinde bulunan 7’nci American Ordusu (LANDCENT)’nda ve ABD San Antonio şehrinde bulunan Lackland Air Forse Base’de yurtdışı görevleri icra etti.

 

Kara Kuvvetleri Lisan Okul Komutanlığı’nda Türkiye’de ilk defa Sırpça ve  Boşnakça Bölümlerini kurdu ve bu dillerin eğitim kitaplarını hazırladı. Bu kitaplar günümüzde Türkiye’nin çeşitli dernek, kurum ve kuruluşlarında ders kitabı olarak okutulmaktadır.

İstanbul Üniversitesi’nde Türkçe’nin Yabancı Dil Olarak Eğitimi,  Beykent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ile Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanlarında toplam üç yüksek lisans çalışması yaptı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora çalışmasına devam etti.

2014 Yerel Seçimlerinde CHP Bayrampaşa Kontenjan Meclis Üyesi Adayı olarak seçim kampanyasında etkin ve önder rol aldı. 2014 yılında yerel seçimin kaybedilmesinden sonra aktif siyasetten hiç kopmadan hem İlçe Örgütü ile hem de Bayrampaşa ilçesinde Balkan ağırlıklı çok kültürlü yapıyı oluşturan yerel halk katmanları da dahil olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşları ile 4 yıldır kesintisiz partimizi yerel iktidara taşımak için çalıştı.

 

Kimlik siyaseti yapmadan; nüfusunun yaklaşık % 48’i Balkan ve Trakya kökenli olduğu ilçedeki tüm dernek yönetimleri ile iyi ve dostane ilişkiler kurarark dernek etkinliklerine katıldı. 2019 yerel seçiminde CHP'nin kendi potansiyel seçmeni dışındaki kesimden oy ve destek alma ortamını yarattı. 

2015 yılında İlçe Kongresine İlçe Başkan Adayı oldu.

2017 yılında CHP Bayrampaşa İlçe Kongresinde İlçe Örgütünün desteğini alıp ve seçimi kazanarak İlçe Başkanı seçildi. CHP Bayrampaşa Belediye Başkan Aday Adayı olmak için İlçe Başkanı görevinden istifa ettiği tarih olan 12 Ekim 2018 yılına kadar İlçe Başkanı görevini etkin ve başarılı bir şekilde yürüttü .

   Evli ve dört çocuk sahibi olan Remzi ALBAYRAK çok iyi seviyede İngilizce, Boşnakça, Sırpça ve Hırvatça bilmektedir.